W podróży samochodem

W podróży samochodem

Podróżowanie samochodem może być źródłem niezapomnianych przygód, wielu wrażeń i okazją do robienia setek zdjęć. Jednak może też być udręką, jeżeli odpowiednio się do niego nie przygotujemy. Dlatego też w dzisiejszym artykule przedstawimy trzy rzeczy, które trzeba ze sobą zabrać, by podróżowanie samochodem było przyjemnością.

Cenny plastik w kieszeni

Przedmiotem, którego będziemy używać z pewnością najczęściej, jest karta bankomatowa. Nie zabierajmy ze sobą dużych sum w gotówce, jest ona kłopotliwa, może zostać łatwo skradziona, a na wymianie waluty w przypadkowych kantorach możemy stracić. Natomiast karta bankomatowa pozwoli nam zapłacić na stacji benzynowej, w hotelu, restauracji, a jeżeli potrzebna nam będzie koniecznie gotówka, to wiele banków oferuje możliwość jej wypłaty za granicą po korzystnym kursie i bez dodatkowych opłat.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Wyjeżdżając samochodem zwłaszcza za granicę, warto poza standardowym ubezpieczeniem OC, wykupić dodatkową polisę ubezpieczeniową. W razie jakiegoś nieprzewidzianego wypadku np. złamania nogi, kradzieży bagażu lub pobytu w szpitalu, taka polisa nie tylko pozwoli nam się nie martwić o koszty hospitalizacji, ale zapewni nam środki potrzebne do powrotu do kraju lub dokończenia wyprawy.

Nawigacje do samochodu

Jednak najważniejszym przedmiotem, jaki powinniśmy ze sobą zabrać w podróż autem za granicę, jest z pewnością nawigacja samochodowa w języku polskim. Mobilne aplikacje na telefon często nie są dokładne, a i baterie w telefonach szybko się wyczerpują. Zamontowana na stałe nawigacja w samochodzie, daje nam pewność, iż zawsze trafimy na miejsce.

Tego rodzaju urządzenia dysponują dużymi czytelnymi ekranami, na których każdy zjazd, każdy zakręt jest doskonale widoczny i oznaczony. Pozwalają one na bezstresowe poruszanie się nawet po zupełnie obcych i po raz pierwszy odwiedzanych krajach. A opcje takie jak wyszukiwanie hoteli, restauracji, czy też atrakcji turystycznych z pewnością, sprawią, iż nawigacja taka będzie użyteczna, praktyczna, a co najważniejsze skuteczna.

Tagi Samochód Auto


Napisz komentarz