Co zrobić aby zostać instruktorem nauki jazdy?

Co zrobić aby zostać instruktorem nauki jazdy?

Jeśli prowadzenie pojazdu, oraz łatwość tłumaczenia innym osobom nawet skomplikowanych zagadnień nie stanowi dla nas większego problemu, można spróbować swoich sił jako instruktor nauki jazdy. To dochodowy zawód, który może stać się pasją i pomóc w zdobyciu pieniędzy na utrzymanie. Taki instruktor jazdy musi pewnie jednak przejść sporo szkoleń przed prowadzeniem zajęć... No właśnie musi? Czy nie musi?

Przed przystąpieniem do pracy jako instruktor nauki jazy trzeba spełnić określone warunki: - kandydat musi mieć minimum średnie wykształcenie - osoba nie może być karana - wymagane jest również trzyletnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdu. Po spełnieniu koniecznych warunków trzeba jeszcze odbyć szkolenie przygotowujące do prowadzenia pojazdu.

Szkolenie na instruktora nauki jazdy w Krakowie poprzedzone jest egzaminem kwalifikacyjnym składającym się z 500 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego oraz psychologicznego testu. Pomyślne zdanie tego egzaminu gwarantuje możliwość uczestnictwa w zajęciach organizowanych w ramach szkolenia. Poruszane są na nich nie tylko zagadnienia dotyczące ruchu drogowego, również przeprowadza się na nich szkolenia psychologiczne dotyczące pracy z innymi ludźmi, ćwiczenia wspomagające metodykę nauczania czy szkolenia efektywnej techniki kierowania i obsługi pojazdu. Oprócz zajęć teoretycznych są również ćwiczenia praktyczne.

Kurs na instruktora nauki jazdy w Krakowie wieńczy egzamin na instruktora jazdy przeprowadzany przez specjalną komisję powołaną przez wojewodę. Wygląda on podobnie do egzaminu osoby ubiegającej się o prawo jazdy, czyli składa się z części teoretycznej i praktycznej. Teoretyczny egzamin składa się z testu dotyczącego między innymi przepisów o ruchu drogowym oraz pokazowych zajęć teoretycznych, które przeprowadza przyszły instruktor nauki jazdy. Następnie przechodzi się do egzaminu praktycznego, czyli oceny umiejętności instruktora podczas jazdy.

Po przejściu wszystkich etapów i spełnieniu wymaganych warunków zostaje się wpisanym do ewidencji instruktorów nauki jazdy. Kandydat otrzymuje legitymację wydaną ze starostwa oraz indywidualny numer uprawnień pozwalający na utworzenie szkoły nauki jazdy lub rozpoczęcie pracy w tego typu placówkach.

Tagi prawo jazdy nauka jazdy instruktor jazdy


Napisz komentarz