Blokady parkingowe - gdzie dostać?

Blokady parkingowe - gdzie dostać?

Blokady parkingowe - czym są? Blokada parkingowa to element z obszaru infrastruktury drogowej i miejskiej, który jest przeznaczony do zabezpieczania danego obszaru przed dostępem pojazdów nieupoważnionych do wjazdu na jego teren, czy zajęcia konkretnego miejsca postojowego. Blokady tego typu przyjmują różną formę - najpopularniejsze blokady drogowe to motylki w postaci składanej oraz słupki umieszczane na stałej odbojnicy.

Zastosowanie - do czego stosowane są blokady parkingowe?

Blokady parkingowe to popularne rozwiązanie wykorzystywane przez wielu kierowców oraz użytkowników przestrzeni miejskiej. Tego typu elementy służą m.in. do blokowania miejsc parkingowych, ograniczania ruchu samochodów lub zabezpieczenia pojazdów przed możliwą kradzieżą. Z tego względu wykorzystywane są one do wielu zastosowań - stanowią one jeden z najlepszych sposobów pozwalających na zabezpieczenie wykupionego miejsca parkingowego, podjazdu czy innego elementu infrastruktury drogowej przed wjazdem niepożądanych gości. Na tego rodzaju elementy decydują się najczęściej osoby posiadające prywatne miejsca parkingowe na osiedlu. Jednak blokada parkingowa to także idealne rozwiązanie dla firm, zakładów pracy i innych instytucji chcących ograniczyć dostęp osób trzecich do miejsc parkingowych, które powinny być zajmowane tylko przez pracowników danej placówki. Tego rodzaju zapora drogowa pozwoli na skuteczne zablokowanie wjazdu na daną posesję czy miejsce parkingowe. 

Instalowanie blokady parkingowej - o czym warto pamiętać?

Blokada drogowa to w wielu przypadkach świetny pomysł pozwalający na zabezpieczenie danej przestrzeni, wjazdu czy miejsca postojowego przed dostępem niepożądanych osób. Jednak przed jej zamontowaniem należy zwrócić uwagę na jedną istotną kwestię. Mianowice, zainstalowanie blokady drogowej wymaga uzyskania odpowiedniej zgody od zarządcy danego terenu lub gminy - w zależności od tego, kto jest właścicielem danej przestrzeni. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku ogólnodostępnych parkingów osiedlowych – aby legalnie postawić zaporę parkingową, należy uzyskać zgodę wspólnoty mieszkaniowej lub innego zarządcy osiedla. Posiadanie terenu na własność pozwala na zainstalowanie blokady bez uzyskania niczyjej zgody.
Blokady parkingowe - gdzie dostać?

Skuteczne zabezpieczenie danej przestrzeni lub miejsca parkingowego wymaga zdecydowania się na odpowiednią  blokadę drogową, która będzie stanowiła produkt wysokiej jakości. Takie właśnie wyroby oferuje firma ZPED Oborniki, która posiada w swojej ofercie, takie rodzaje blokad drogowych jak słupek i motylek. Są one produkowane z solidnych rur i profili stalowych, następnie cynkowane i malowane proszkowo na kolor biały. Wszystkie blokady charakteryzują się wysoką wytrzymałością, trwałością oraz są łatwe w montażu. Pozwala to na szybkie, łatwe i stosunkowo tanie zainstalowanie blokady drogowej.

Tagi Samochód parking blokada


Napisz komentarz