Czego uczą studia MBA

Czego uczą studia MBA

Oferta edukacyjna uczelni wyższych, szczególnie w zakresie studiów licencjackich, zwiększa się z roku na rok. Wraz z liczbą kierunków, rośnie również świadomość kandydatów odnośnie możliwości nowoczesnego kształcenia. Nie jest to zaskakująca tendencja - stale zmieniający się rynek pracy i związane z nim wymagania sprawiają, że pożądane stają się kierunki łączące wiedzę z wielu różnych dziedzin, która wychodzi poza sztywny podział na branże humanistyczne i ścisłe. Dobrym przykładem takiego połączenia są studia MBA.

Master of Business Administration

To pełna nazwa studiów, a zarazem tytuł, jaki uzyskują absolwenci. Jeśli szukasz sposobu, aby znacząco podnieść swoje kwalifikacje biznesowe, a nie wiesz jeszcze, co to MBA, dobrym wyborem będzie dokładne przyjrzenie się temu kierunkowi. Chociaż w Polsce studia te stanowią jeszcze swego rodzaju nowość, kierunek zdobył już szerokie uznanie na świecie, jako dobra inwestycja w przyszłość dla osób wiążących swoją karierę zawodową z pracą na kierowniczych stanowiskach czy w radach nadzorczych w średnim i dużym biznesie - zarówno krajowym, jak i zagranicznym. Tworząc program nauczania, wzięto pod uwagę specyfikę dziedziny, jaką jest biznes - postawiono więc na połączenie miękkich i twardych kompetencji. W ten sposób, studia MBA równocześnie rozwijają wiedzę praktyczną i teoretyczną w blokach tematycznych z zakresu finansów, prawa i ekonomii, a także techniki i zdolności przywódcze, negocjacyjne i analityczne. Zachowanie odpowiednich proporcji pomiędzy tymi dziedzinami wiedzy, wykwalifikowana kadra złożona z ekspertów, oraz praca na realnych przykładach i sprawdzonych metodach coachingowych, stanowią o skuteczności MBA w kształceniu przyszłych menadżerów i biznesowych liderów.

MBA - czy warto?

Rankingi i analizy publikowane w ostatnich latach wyraźnie wskazują, że absolwenci tego kierunku są poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy, dobrze radzą sobie także jako właściciele firm. Również sektor państwowy docenił umiejętności i merytoryczną wiedzę zdobywaną podczas studiów, zatwierdzając w 2017 roku możliwość zasiadania absolwentów MBA w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Jeśli szukasz interdyscyplinarnego kierunku, który realnie wzmocni Twoje kompetencje menadżerskie, MBA stanowi jeden z najlepszych wyborów.

Tagi studia studia podyplomowe


Napisz komentarz