Jaką maskę do spawania wybrać?

Jaką maskę do spawania wybrać?

Spawanie to podstawowa czynność umożliwiająca łączenie ze sobą różnych elementów stalowych. Proces ten odbywa się w większości zakładów produkcyjnych, budowlanych i przemysłowych. Aby móc bezpiecznie przeprowadzać prace spawalnicze, należy zadbać o odpowiednią ochronę. Jednym z elementów ochronnych, o których warto wspomnieć jest maska ochronna.

Przed czym powinna chronić maska spawalnicza?

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej maski do spawania, powinniśmy poznać podstawowe zagrożenia, przed którymi ma nas ona chronić. Spawanie polega na łączeniu elementów stalowych pod wpływem działania prądu elektrycznego, więc wytwarza się wtedy nie tylko wysoka temperatura, ale także kilka innych efektów ubocznych.

Wysokiej klasy maska spawalnicza Speedglas ma za zadanie ochronić:

-nasz wzrok przed intensywnym działaniem światła, które powstaje podczas spawania,
-przed wysoką temperaturą i sypiącymi się iskrami,
-nasze płuca przed szkodliwymi oparami.

Zakup odpowiedniego wyposażenia spawalniczego dla siebie lub pracowników jest bardzo ważny, ponieważ tylko tak będziemy mogli zapewnić bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. W ten sposób odpowiednio zabezpieczymy twarz, oczy i drogi oddechowe przed działaniem szkodliwych dymów spawalniczych, iskier, odprysków, światła i promieniowania.

Kiedy warto stosować maski ochronne 3m?

W przedsiębiorstwach produkcyjnych i zakładach spawalniczych bardzo często występuje zjawisko związane z zanieczyszczeniem aerozolami, gazami oraz różnymi pyłami, które niekorzystnie wpływają na zdrowie pracowników. Dlatego właściciel firmy powinien zadbać o odpowiednie wyposażenie pracownika, aby zminimalizować ryzyko kontaktu z niebezpiecznymi czynnikami. Bezpieczną i efektywną pracę przy skutecznej ochronie dróg oddechowych zapewniają wyłącznie maski ochronne 3m.

Tego typu produkty pomagają chronić zdrowie pracowników, którzy mają w swojej pracy do czynienia ze szkodliwymi czynnikami podczas wykonywania takich procesów jak: spawanie, cięcie, wiercenie albo szlifowanie. Z tego względu maska 3m znajduje zastosowanie w wielu branżach, między innymi: w spawalnictwie, w przemyśle chemicznym, w przemyśle samochodowym, przemyśle obróbkowym, budownictwie, a nawet rolnictwie.

Gdzie zamówimy dobre maski ochronne i spawalnicze?

Na polskim rynku mamy wiele firm oferujących maski ochronne oraz maski spawalnicze, ale jeżeli zależy nam na najwyższej jakości, to warto postawić na ofertę sklepu Spawalnictwo.pl. Produkty znajdujące się w asortymencie charakteryzują się doskonałymi parametrami technicznymi, dużą wytrzymałością oraz odpornością na działanie czynników zewnętrznych.

Dodatkowo dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, zapewniają świetny komfort użytkowania oraz efektywne odprowadzanie wilgoci i ciepła. Idealnie dopasowują się do kształtu twarzy, co powoduje, że umożliwiają również swobodne oddychanie.

Tagi


Napisz komentarz