Jak wygląda montaż instalacji przeciwoblodzeniowej?

Jak wygląda montaż instalacji przeciwoblodzeniowej?

Oblodzona, zasypana śniegiem powierzchnia oraz konieczność nieustannego odśnieżania podjazdu i schodów prowadzących do domu to problem, który może przysparzać wielu problemów mieszkańcom domów jednorodzinnych. Jednym z najczęściej polecanych rozwiązań okazują się tutaj nowoczesne instalacje przeciwoblodzeniowe składające się z elektrycznych elementów – pozwalają one na wygodne i bezpieczne usuniecie śniegu czy lodu z powierzchni podłoża. Z czego składają się i jak montuje się tego typu rozwiązania? Dlaczego warto zdecydować się na system przeciwoblodzeniowy? Podpowiadamy!

Instalacja przeciwoblodzeniowa – jak wygląda jej montaż?

Nowoczesne instalacje przeciwoblodzeniowe to systemy składające się z elektrycznych przewodów grzewczych i mat grzejnych, które wykonane są ze specjalnie dobranych i wytrzymałych tworzyw przystosowanych do eksploatacji w trudnych warunkach. Montaż instalacji przeciwoblodzeniowej nie jest skomplikowany, a tego rodzaju systemy mogą zostać ułożone pod różnego typu nawierzchniami – kostką brukową, betonem czy asfaltem.

Rodzaj instalacji przeciwoblodzeniowej dobierany jest w zależności od zastosowania i stawianych przez niego wymagań. Maty grzewcze to rozwiązanie zasilane napięciem na poziomie 230 lub 400 V, które doskonale sprawdza się w przypadku płaskich powierzchni podjazdu czy chodnika, pod którymi maty powinny być układane w prawidłowym kierunku i odpowiednich odstępach pomiędzy kolejnymi pasmami. W przypadku schodów, które wymagają zastosowania elementów o większej mocy, stosuje się kable grzewcze pozwalające na uzyskanie znacznie większej wydajności systemu.

Montaż instalacji przeciwoblodzeniowej – dlaczego warto?

Instalacja przeciwoblodzeniowa to system elektryczny pozwalający na podgrzewanie podjazdów, chodników i schodów do odpowiedniej temperatury, który umożliwia pozbycie się śniegu i lodu z ich powierzchni. Jest to niezwykle skuteczna metoda pozwalające na utrzymanie nawierzchni chodników, podjazdów i przejść w doskonałym stanie oraz uzyskanie szeregu innych korzyści, do których zaliczyć można:

- wysokie bezpieczeństwo i bezproblemowość poruszania się pieszych i samochodów,

- zapewnienie stałego dostępu do danego budynku,

- wysoka niezawodność i efektywność systemów,

- ograniczenie kosztów napraw uszkodzeń nawierzchni wynikających z oddziaływania wody, śniegu i mrozu, 

- oszczędność energii i czasu poświęcanego na usuwanie śniegu i oblodzenia z powierzchni podjazdów, chodników czy schodów,

- niskie koszty eksploatacji systemu,

- ochrona środowiska wynikająca ze zrezygnowania z chemicznych substancji do rozmrażania.

Tagi


Napisz komentarz