Bramy garażowe w nowym wydaniu

Bramy garażowe w nowym wydaniu

Obecnie obserwowany jest rosnący wzrost zapotrzebowania na bramy garażowe w związku z boomem budowlanym - w szczególności jeśli chodzi o budownictwo jednorodzinne. Bramy o różnych parametrach są dobierane do specyfiki konstrukcji budowlanej, a także mogą współgrać ze stylem ogrodzeń i innych elementów konstrukcyjnych znajdujących się na posesji. Obecnie producenci bram (w tym najbardziej renomowane marki na polskim rynku) dają klientom szeroki wybór zarówno podstawowych, ręcznie sterowanych wersji, jak też zaawansowanych bram uchylnych sterowanych elektronicznie. Obecnie dwie najbardziej popularne kategorie bram brane pod uwagę przez klientów to bramy garażowe uchylne oraz segmentowe.

Bramy garażowe uchylne

Ta kategoria bram garażowych szczególnie dobrze sprawdza się w garażach połączonych z bryłą domu - niezależnie od powierzchni nieruchomości. Przy tego rodzaju konstrukcjach istnieje możliwość sprawnego montażu bramy na prowadnicach stalowych, a także dostosowania materiału oraz kolorystyki bramy do wyglądu elewacji budynku mieszkalnego. Obecnie konstruowane i dostępne na rynku bramy garażowe uchylne są nie tylko bardzo trwałe, ale także mają odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe. Warte odnotowania przy wyborze bramy są także takie parametry jakościowe jak masa (wpływająca na łatwość obsługi instalacji), głośność mechanizmu (w szczególności prowadnic) oraz właściwości termoizolacyjne. Większość dostępnych na rynku bram uchylnych ma odpowiednie gwarancje dotyczące parametrów izolacyjnych, ale wszystkie te właściwości powinny być dokładnie sprawdzone przez klientów na etapie wyboru.

Bramy garażowe uchylne dostępne są obecnie na rynku w wersjach o kilku znormalizowanych wymiarach oraz kolorach. Najbardziej solidne są bramy stalowe impregnowane (w szczególności chromowane i ocynkowane), co chroni je skutecznie przed korozją i działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. W przypadku kolorystyki największy wybór dotyczy bram w różnych odcieniach brązu, zieleni czy antracytu. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się bramy uchylne imitujące drewno.

Bramy garażowe segmentowe

W przypadku bram segmentowych oprócz parametrów charakterystycznych dla bram uchylnych niezwykle ważnym elementem jest zastosowanie odpowiednich napędów do ich prawidłowego działania w różnych warunkach. Najbardziej renomowani producenci oferujący bramy segmentowe na polskim rynku stosują sprawdzone, atestowane napędy, które są wydajne w różnych warunkach i dostosowane do ciężaru oraz wymiarów bramy. Tego rodzaju instalacje z napędami elektrycznymi są bardzo wygodne, gdyż pozwalają na obsługiwanie bramy bez konieczności wychodzenia z samochodu. Sterowanie bramami segmentowymi realizowane jest przy użyciu pilotów (o różnym zasięgu). Kolorystyka bram segmentowych jest bardzo zróżnicowana i dostosowana do różnorodnych potrzeb klientów - w tym przypadku dominują różne odcienie bieli i szarości, brązu czy antracytu. Bramy segmentowe są standardowo droższe niż bramy uchylne obsługiwane manualnie.

Tagi


Napisz komentarz