Dacia dla prawdziwego mężczyzny czyli furgon Dokker Van i SUV Duster

Dacia dla prawdziwego mężczyzny czyli furgon Dokker Van i SUV Duster

Trudno jest sprecyzować pojęcie samochodu typowo męskiego, chociaż można jako wstępną weryfikację uznać metodę eliminacji. Samochód o męskich cechach powinien nie tyle wyróżniać się kształtem nadwozia, to stylistyczne smaczki są jak najbardziej na miejscu, lecz stylem. Gros mężczyzn, także wiecznych chłopców, stawia przede wszystkim na walory praktyczne. Stąd samochodem dla prawdziwego mężczyzny nie będzie lśniące gran turismo czy zaokrąglony kabriolet. Powodzeniem cieszą się więc auta o sporych walorach użytkowych, do tego wytrzymałe i niedrogie w codziennej eksploatacji.

Także do pracy

Spora grupa mężczyzn to przedsiębiorcy. I dla nich właśnie powstają praktyczne furgony, przejeżdżające rocznie dziesiątki tysięcy kilometrów. Praktyczny furgon oparty na samochodzie kompaktowym sprawdza się też jako codzienne auto oraz pojazd do zadań specjalnych, takich jak praktyczna miniciężarówka, mogąca zmieścić pokaźny wakacyjny ekwipunek lub samochód dla wędkarza. W tygodniu zaś niewielkie auto dostawcze ma na siebie zarabiać, wożąc sprzęt niezbędny do pracy. Istotne znaczenie ma też pewność, że auto nie nawali oraz że nie będzie wymagać wiele troski w codziennym użytkowaniu. I dlatego coraz więcej mężczyzn decyduje się na Dacię, zamawiając Dokkera. Ten spokrewniony z Renault Kangoo model oferuje ogromną przestrzeń (nawet do 3,9 m kw.) oraz wymiary typowego kompaktu (poza wysokością). Dacia Dokker to gwarancja na trzy lata (z ograniczeniem do 100 tys. km) oraz sporo komfortu. Elektrycznie sterowane szyby, klimatyzacja (w zależności od wersji) czy system multimedialny zasługują na uwagę. Stylizacja, nie tylko jak na pojazd dostawczy, prezentuje się nader korzystnie i ponadczasowo.

W teren

W poszukiwaniu solidnej terenówki z napędem na cztery koła także warto odwiedzić salon Dacia Dyszkiewicz. Korzystnym zakupem będzie Duster, którego druga generacja z powodzeniem konkuruje z markami uważanymi za bardziej prestiżowe. Muskularna i zarazem dynamiczna sylwetka to spory atut, chociaż nabywcy cenią ten model za inne walory, czyli sporo przestrzeni dla pasażerów i bagażu, wysoką trwałość mechaniczną oraz niskie koszty eksploatacji. SUV Dacii dla mężczyzny ceniącego sprawdzone rozwiązania technologiczne kusi też niewielką utratą wartości. Tę cechę będzie można docenić w momencie odsprzedaży. Używany Duster to łakomy kąsek na rynku wtórnym, co trzeba uznać za kolejną rekomendację. Porządny SUV z napędem na dwie osie (w katalogu są też modele 2WD) można doposażyć w wiele gadżetów, mających wpływ na komfort i bezpieczeństwo. Jazdę w terenie uprzyjemnią chociażby: system wspomagania ruszania pod górę (HSA), system wspomagania zjazdu ze zniesienia (HDC) czy wskaźnik kątów nachylenia samochodu podczas jazdy po bezdrożach. 

Prosty, nowoczesny, ponadczasowy, ale też dający sporo przyjemności z jazdy oraz bezproblemowy w eksploatacji. Taki samochód  doceni niemal każdy mężczyzna. I taką ofertę przygotował salon Dacia Dyszkiewicz.

Tagi


Napisz komentarz