Profesjonalna kalibracja alkomatów

Profesjonalna kalibracja alkomatów

Kalibracja alkomatów (inaczej wzorcowanie/adiustacja) to konfiguracja i kontrola oprogramowania. Jest to proces wykonywany cyklicznie, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania urządzenia, niezależnie od jego ceny czy zastosowania (prywatnie lub np. na użytek działań Policji). 

Czym w praktyce jest kalibracja alkomatów? Najprościej mówiąc, jest to optymalizacja działania, tak by wskazywane przez alkomat wartości nie odbiegały od stanu rzeczywistego. Jest to dość skomplikowana czynność, niemożliwa do prawidłowego wykonania w warunkach domowych. Do wzorcowania niezbędne jest użycie specjalistycznego sprzętu, tzw. symulatorów wydechu. Wykorzystujemy w tym celu symulatory uznanych producentów: Guth Labs i ACS. Obie firmy mają ugruntowaną pozycję na rynku i pozwalają na niezawodną konfigurację oraz bardzo wysoką dokładność w symulowaniu ludzkiego oddechu z określoną zawartością alkoholu.

Kalibracja - jak często?

Każde urządzenie posiada zalecenia producenta w zakresie częstotliwości kalibracji, zdecydowanie polecamy stosować się do tych wytycznych, tak aby zapewnić prawidłowy pomiar. Dużo zależy od eksploatacji urządzenia - jak często było używane, ile zostało wykonanych pomiarów od czasu ostatniego wzorcowania. Również czynnik pogodowy ma znaczący wpływ - zwłaszcza działanie skrajnych temperatur i wysoka wilgotność. Standardowo przy sensorach półprzewodnikowych kalibracja niezbędna jest co około 200 pomiarów. Sensory elektrochemiczne są nieco bardziej wytrzymałe i działają prawidłowo nawet do 500-1000 pomiarów. Niezależnie od wskazanych przedziałów czasowych, każdy alkomat powinien być sprawdzany co 3-6 miesięcy. Nasz serwis alkomatów oferuje przegląd od ręki i za darmo.

Czy każdy alkomat wymaga kalibracji?

Zdarzają się alkomaty niezdatne do kalibracji. Zdecydowanie stanowi to wadę i świadczy o niskiej jakości zastosowanego sensora oraz skutkuje niedokładnymi pomiarami. Używanie alkomatów tego typu jest w ostatecznym rozrachunku nieekonomiczne - ze względu na konieczność częstej wymiany urządzeń.

Kim jesteśmy?

Od 2003 roku sprzedajemy, produkujemy oraz serwisujemy alkomaty. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem najlepszych producentów alkomatów (w tym policyjnych). Zapraszamy do naszej siedziby w Warszawie (ul. Targowa 33A oraz ul. Pory 59) - kalibracja alkomatu, zależnie od modelu potrwa około 15-30 minut. Poprzez https://alkomaty.net.pl/content/7-kalibracja-alkomatow możecie Państwo zamówić kalibrację swojego alkomatu online. Każda kalibracja kończy się wydaniem przez nas certyfikatu potwierdzającego wykonanie usługi zgodnie z międzynarodowymi standardami.

Tagi alkohol alkomat kalibracja


Napisz komentarz