Jak wybrać lakier samochodowy

Jak wybrać lakier samochodowy

Lakier akrylowy samochodowy  -  zalety 

Otarcia na parkingu zdarzają się każdemu. Kiedy konieczne staje się wykonanie na karoserii drobnych poprawek lakierniczych, lakier akrylowy w sprayu jest idealnym rozwiązaniem. Umożliwia samodzielne uporanie się z problemem, jakim są drobne rysy i ubytki powłoce karoserii. Wbrew pozorom nawet najdrobniejsze z nich mogą z czasem stać się ogniskiem korozji - im wcześniej więc zostaną zabezpieczone, tym lepiej. Lakier akrylowy samochodowy występuje w wielu różnych wariantach wykończeniowych. Może więc stanowić narzędzie pierwszej pomocy zarówno dla właścicieli samochodów pokrytych lakierem w dowolnym kolorze niemetalicznym, jak też dla metalików i karoserii perłowej. Dostępna jest również bardzo szeroka gama kolorów.

Kiedy przydaje się lakier akrylowy w sprayu?

Spray to bardzo wygodna forma aplikacji farb i lakierów. Dotyczy to również akrylowego lakieru samochodowego. Dzięki bezpośredniej aplikacji sprayu na miejsce uszkodzenia, zyskujemy powłokę cienką i równomierną. Lakier w sprayu eliminuje konieczność używania specjalnych urządzeń rozprowadzających. Świetnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku niewielkich ubytków i w sytuacjach, kiedy potrzebujemy szybko i samodzielnie poprawić wygląd nadwozia naszego pojazdu. 

O czym warto pamiętać?

Lakiery akrylowe, w tym te stosowane do pokrywania ubytków w karoserii samochodowej, powinny być używane na powierzchniach pokrytych uprzednio odpowiednim podkładem pod lakiery akrylowe. Dzięki zastosowaniu go mamy większą szansę na to, że uszkodzenie zostanie skutecznie zabezpieczone. Podkład, choć nie jest konieczny, w znacznym stopniu podnosi trwałość i funkcjonalność właściwej powłoki.

Tagi Samochód Auto lakier samochodowy lakierowanie samochodu


Napisz komentarz