Broker samochodowy- Czy warto skorzystać z jego pomocy?

Broker samochodowy- Czy warto skorzystać z jego pomocy?

Coroczny przyrost sprzedaży nowych samochodów wynika zarówno z coraz wyższego poziomu życia w ujęciu statystycznym, jak również szeroko dostępnym formom finansowania innym niż gotówka. Więcej klientów odwiedza i salony popularnych marek, i miejsca, gdzie można kupić auta zaliczane do segmentu premium. Mimo kuszących z prasowych i telewizyjnych reklam ofert, wciąż wiele pojazdów wydaje się zbyt drogich. Szokować mogą zwłaszcza ceny lepiej wyposażonych pojazdów, które mają zamontowane mocne jednostki napędowe.

Alternatywa

Szczególnie w poszukiwaniu samochodu premium lub luksusowego bądź sportowego, warto rozważyć zakup poza oficjalnym salonem. Alternatywą dla osób szukających Jaguara, Jeepa, BMW, Mercedesa, Volvo, Audi, Porsche czy Lexusa są brokerzy samochodowi. Na przykładzie Select Automotive widać, że tak samo wyposażony model można kupić o kilkanaście procent taniej niż katalogowa cena obowiązująca w salonie. Co ważne, broker samochodowy wychodząc przeciw oczekiwaniom nabywców, oferuje nie tylko możliwość zakupu aut za gotówkę, ale też służy wsparciem przy pozyskiwaniu kredytów oraz zajmuje się formalnościami związanymi z leasingiem prywatnym i firmowym. Sprawia to, że niezależny sprzedawca kusi zarówno osoby prywatne wypatrujące motoryzacyjnych okazji i oszczędności w granicach kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych, jak też przedsiębiorców szukających samochodu do własnego użytku lub dla kadry menedżerskiej.

Skąd różnice w cenie?

Różnice cenowe między tradycyjnym salonem firmowym a brokerem wynikają przede wszystkim z zarządzaniem kosztami. O ile diler danej marki musi spełniać surowe wymagania dotyczące wielkości, wystroju czy liczby pracowników, to broker działając niezależnie, może zajmować się tylko wyszukiwaniem ofert bez konieczności inwestowania w salon czy szkolenia pracowników. Ponadto niezależny sprzedawca może samodzielnie wyszukiwać atrakcyjne oferty w salonach samochodowych rozsianych na Starym Kontynencie, skupując choćby zamówione i nieodebrane auta. Także broker korzysta z efektu skali, kupując pojazdy prosto od producenta, oczywiście ze stosownymi rabatami.

Te same auta

Jeszcze kilka lat temu nabywcy samochodów spoza oficjalnej sieci obawiali się o późniejszy serwis i respektowanie praw nabywcy, jak rękojmia i gwarancja. Na szczęście dla nich, kupując dowolny model w Select Automotive, otrzymuje się nowy samochód (w ofercie bywają też pojazdy z ekspozycji) z pełną ochroną gwarancyjną obejmującą kraje unijne, w tym Polskę. Również przepisy o sprzedaży samochodów są przychylne, ponieważ każde auto oferowane we Francji, Grecji, Belgii czy Polsce spełnia te same normy jakościowe i środowiskowe. Dzięki temu Select Automotive i inni brokerzy zyskują, taj jak i ich klienci.

Tagi nowe samochody broker samochodowy samochody luksusowe samochody premium


Napisz komentarz