W jaki sposób uszczelnić szwy w namiocie?

W jaki sposób uszczelnić szwy w namiocie?

Osoby często obozujące poza domem na łonie natury z pewnością wiedzą jak ważne jest utrzymanie namiotu w odpowiedniej kondycji. O ile porządnie przygotowany zastępczy dom ma bardzo stabilną strukturę zapobiegającą przed niemal wszystkimi czynnikami pogodowymi, problemy mogą się jednak pojawiać w miejscach szwów. To tutaj struktura namiotu jest szczególnie narażona na odkształcenia i przecieki. Są jednak liczne sposoby na uszczelnianie szwów w namiocie i nadanie konstrukcji jeszcze większej wytrzymałości.

W przypadku dodatkowego zabezpieczania tych najbardziej narażonych elementów materiału namiotu można zastosować specjalne taśmy uszczelniające. Mogą one znaleźć zastosowanie do zabezpieczania miejsc wrażliwych na rozszczelnienia w odzieży roboczej, ubraniach codziennego użytku, a także odzieży przeciwdeszczowej oraz namiotach. Istnieją różne typy taśm, najczęściej wykorzystywane są taśmy jednowarstwowe, dwuwarstwowe akcesoria poprawiające wytrzymałość sprzętu na warunki atmosferyczne oraz trójwarstwowa taśma do uszczelniania szwów o różnych szerokościach do ochrony odzieży przeciwpożarowej lub wojskowej. Dostępny jest również tzw. Bonding film będący transparentną taśmą z dwustronną warstwą klejącą znajdujący zastosowanie do łączenia bezszwowego materiałów przy pomocy klejarek.

Ze względu na ograniczone możliwości ręcznego dopasowania taśm, lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie specjalistycznych maszyn. Urządzenia do podklejania szwów znacznie ułatwiają dopasowanie taśmy, sklejenie elementów trudno dostępnych dla ludzkich rąk, jak również zapewniają odpowiednie dopasowanie i uszczelnianie szwów w namiocie powierzchni materiału. Maszyna do uszczelniania szwów z powodzeniem pomaga zabezpieczyć ubrania, materiał stosowany w namiotach, a także szwy na obuwiu sportowym czy materiału budującego pokrowce. Klejarki posiadają również precyzyjny system kontroli temperatur, który zapobiega przebarwieniom na strukturze materiału. Ze względu na znaczne rozmiary powierzchni stołu roboczego możliwe jest zwiększenie komfortu pracy, w przypadku klejarek dostępne jest również specjalistyczne ramię ułatwiające dopasowanie taśm przez operatora.
 

Tagi namiot naprawa namiotu


Napisz komentarz