Wiertarka magnetyczna i jej działanie

Wiertarka magnetyczna i jej działanie

Wiertarki magnetyczne to coraz popularniejsze rozwiązanie, które wykorzystywane jest w przemyśle budowlanym, zakładach produkcyjnych, zakładach ślusarskich oraz warsztatach samochodowych. W wielu sytuacjach stanowią one niezastąpione rozwiązanie, które powala na prawidłowe przeprowadzenie prac związanych z wiercenia czy gwintowania. 

Wiertarka magnetyczna – co to jest?

Wiertarki magnetyczne to specjalistyczne urządzenia przeznaczone do wykonywania otworów o dużych średnicach – zapewniają one ich precyzyjne wiercenie. Rozwiązanie to charakteryzuje się  wysoką mobilnością oraz niską masą i małymi gabarytami, co pozwala na wykorzystywanie go do wielu różnorodnych zastosowań niezależnie od warunków przeprowadzanych prac. 

Specjalistyczna wiertarka magnetyczna - jak działa?

Wiertarka magnetyczne to specyficzne urządzenie, które posiada elektromagnes o odpowiednio dostosowanej sile – przyczepia się on do wierconego otworu. Z kolei wrzeciono wiertarki umieszczane jest na ruchomym suwaku, który sterowany jest za pomocą dźwigni przez wykwalifikowanego operatora. Pozwala to na uzyskanie stabilnego urządzenia, które umożliwia wykonywanie otworów przy zachowaniu wysokiej dokładności wykonania. 

Dostępne rozwiązania - jaką wiertarkę magnetyczną wybrać?

Na rynku występuje coraz więcej wiertarek magnetycznych, dlatego podczas wyboru odpowiedniego modelu warto kierować się przeznaczeniem danego urządzenia, jego parametrami oraz jakością wykonania. Idealnym rozwiązaniem są wiertarki magnetyczne Jepson oferowane przez Polwelt, które przeznaczone są do wiercenia szerokiej gamy materiałów oraz charakteryzują się wyjątkowo wysoką silą magnesów i głębokim skokiem. Ponadto wszystkie oferowane przez firmę urządzenia spełniają wszelkie bezpieczeństwa i gwarantują przeprowadzenie precyzyjnej obróbki różnego rodzaju elementów. 

Zastosowanie – gdzie wykorzystywane są wiertarki magnetyczne?

Wiertarki magnetyczne to rozwiązanie wykorzystywane przez profesjonalistów do wykonywania otworów przy zachowaniu dbałości o wysoką dokładność oraz precyzję przeprowadzanych prac. Pozwalają one na wiercenie otworów w trudno dostępnych miejscach, dlatego wykorzystywane są na budowach i w zakładach produkcyjnych na całym świecie. Wiertarki magnetyczne stanowią niezwykle użyteczne narzędzie, które pozwala na wykonywanie różnego rodzaju prac instalatorskich – umożliwia wiercenie otworów, gwintowanie oraz wykonywanie otworów o dużych średnicach. Wiertarki magnetyczne wykorzystywane są przy konstrukcjach stalowych, instalacyjnych, stoczniowych, mostowych itp.

Tagi wiertarka


Napisz komentarz