Zalety oświetlenia LED

Zalety oświetlenia LED

Z roku na rok zaobserwować możemy coraz większą popularność oświetlenia LED - zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w halach, magazynach, wszelkiego rodzaju miejscach przemysłowych i biurowych. Biorąc pod uwagę powszechność użycia lamp ledowych, można powiedzieć, że w ostatnich latach dokonuje się prawdziwa rewolucja w branży oświetleniowej.

Technologia LED - najważniejsze zalety

Warto zastanowić się, skąd wziął się tak ogromny popyt na tego typu oświetlenie. Jednym z najważniejszych czynników jest bardzo wysoka energooszczędność. W porównaniu z konwencjonalnym oświetleniem, technologia LED pozwala na redukcję kosztów o ponad 50 procent, co czyni ją najbardziej wydajnym i energooszczędnym źródłem światła. Nie jest to jednak jedyny parametr, w którym oświetlenie LED zdecydowanie wyprzedza konkurencję - bardzo ważnym aspektem jest również skuteczność świetlna oraz wysoki strumień świetlny. W praktyce oznacza to, że dioda LED w znacznie bardziej efektywny sposób zamienia docierającą do niej energię elektryczną na światło, co w konsekwencji przekłada się nawet na kilkunastokrotnie większą wydajność w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia.

Lampy ledowe charakteryzują się również znakomitymi statystykami w zakresie żywotności. Standardowo świecą one minimum 50 tysięcy, a wiele modeli nawet do 100 tysięcy godzin - są to parametry nieosiągalne dla starszych rodzajów żarówek i w znaczny sposób przyczyniają się do zwiększenia oszczędności. Dużą zaletą, szczególnie w warunkach przemysłowych, jest ich wysoka trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy i temperaturę. 

Lampy LED mogą być swobodnie dostosowane do potrzeb w zakresie temperatury barwowej i koloru, są łatwe do zainstalowania i charakteryzują się bardzo dużą wszechstronnością. Jednym z ważnych argumentów za ich użyciem jest również ekologia - w przeciwieństwie do starszych rodzajów oświetlenia, podlegają w 100 procent recyklingowi, a do ich wyprodukowania nie używa się rtęci ani innych szkodliwych związków chemicznych. Jest to szczególnie istotne w obliczu regularnie pojawiających się dyrektyw, zobowiązujących przedsiębiorstwa do wdrażania przyjaznych dla środowiska rozwiązań.

Nowoczesne oświetlenie przemysłowe

Wybór oświetlenia wpływa nie tylko na koszty, ale także na bezpieczeństwo i komfort. LUMI TEAM to producent oświetlenia LED dedykowanego dla przemysłu. Gwarantujemy wysokiej jakości, energooszczędne rozwiązania oraz fachowe doradztwo na każdym etapie realizacji projektu. Nowoczesne zaplecze technologiczne i zdobyte doświadczenie pozwala nam na spełnianie oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów.

Tagi led oświetlenie przemysł


Napisz komentarz