Roboty samo myjące podłogi

Roboty samo myjące podłogi

Odkurzacze samojezdne staja się coraz bardziej popularne na naszym rodzimym podwórku. Pozwalają zaoszczędzić nasz czas, a ich właściwości mogą zaskoczyć. Poniżej kilka słów o tym, do czego zdolny jest taki robot odkurzający.

Jak działają roboty samo myjące podłogi?

Roboty samo myjące podłogi to urządzenia o niewielkim rozmiarze. Ich kształt jest najczęściej okrągły. Są wyposażone w szczotki obrotowe, które zamiatają przemierzaną powierzchnię. Poruszają się samodzielnie (nie trzeba programować ich trasy). Gdy napotkają przeszkodę lub przepaść (schody), wówczas zmieniają tor ruchu. Co ważne, nie odbijają się od mebli, nie przezwajają kwiatków, nie drażnią zwierząt. Gdy najeżdżają na dywan, są w stanie, dzięki odpowiednim kołom, wspiąć się na niego i jechać dalej. Dzięki temu, że mają nieco spłaszczony kształt, mogą wjechać pod łóżko, komodę na nóżkach i do wielu innych miejsc, których ręczne czyszczenie jest nieco utrudnione. 

Program mapowania przestrzeni

Robot mopujący (np. https://wdomu24.pl/roboty-2-w-1-odkurzajace-i-myjace/101-dibea-d960-robot-sprzatajacy-z-funkcja-mopowania.html) ma wbudowaną funkcję mapowania przestrzeni, dzięki której skanuje otoczenie i natychmiast opracowuje sobie taką trasę, aby sprzątanie było jak najbardziej energooszczędne. Roboty samo myjące podłogi nigdy nie wracają w to samo miejsce, nie omijają też przestrzeni. Gdy robot wyczuje zbliżające się wyczerpanie baterii, samodzielnie wraca do stacji ładującej.

Mycie podłogi robotem

Poza zamiataniem podłogi, roboty samo sprzątające mają również  funkcję samodzielnego mycia podłogi na mokro. Mycie podłogi na mokro jest możliwe dzięki nakładce na czyścidło. Jest to zwykle ściereczka, która jest nasączana przez robot płynem, który wlejemy do zbiorniczka zainstalowanego w urządzeniu. Aby mycie było bardziej sprawne, warto dodać do wody nieco detergentu. Robot sprzątający na mokro samodzielnie nasączy sobie ściereczkę odpowiednią ilością detergentu.

*Więcej o tym, jak działa robot mopując-sprzątający dowiecie się tutaj: wdomu24.pl

Tagi mop mycie podłogi robot sprzątający


Napisz komentarz