Rękawice monterskie syntetyczne od skórzanych?

Rękawice monterskie syntetyczne od skórzanych?

Rękawice BHP to bardzo ważny element wyposażenia pracowników z wielu branż. Praca montera, spawacza czy budowlańca wymaga zastosowania różnych środków ochrony osobistej, takim jak dostosowany do specyfiki pracy ubiór i dobrej jakości rękawice ochronne. Dzięki temu prace montażowe, spawalnicze, budowlane czy konserwatorskie będą przebiegały w sposób bezpieczny dla każdego pracownika. Rękawice monterskie powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości i być doskonale wyprofilowane, ponieważ dzięki temu zapewniony jest wygodny chwyt, co przedkłada się na wydajną i efektywną prace.

Rękawice monterskie - jakie powinny być?

 Dobór rękawic zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Bez względu na to czy rękawice zostały wykonane z syntetycznej tkaniny skóropodobnej czy też z naturalnej skóry, powinny doskonale chronić dłonie przed niekorzystnymi czynnikami mechanicznymi i cechować się wysoką odpornością na rozdarcia, przekłucia, przecięcia i ścieranie. Ponadto powinny być idealnie dopasowane do dłoni, by operator mógł w nich wygodnie i wydajnie pracować. Takie rękawice muszą być elastyczne, by umożliwić trzymanie różnych narzędzi monterskich, a jednocześnie sztywne, aby zapewnić odpowiednią ochronę skóry rąk.

Rękawce monterskie - syntetyczne czy skórzane?

 W zależności od rodzaju wykonywanej pracy można dopasować rękawice, wykonane z różnych materiałów. Do lekkich prac montażowych wystarczą rękawice wykonane z syntetycznej tkaniny skóropodobnej, które zapewniają odpowiedni poziom ochrony. Lekka tkanina zapewnia komfort użytkowania, a dzięki dużemu poziomowi manipulacyjności pracownik może wygodnie wykonywać prace montażowe. 
 Rękawice monterskie, skórzane mogą być wykonane z naturalnej skóry koziej, z dwoiny bydlęcej lub z owczej skóry licowej. Takie środki ochrony osobistej są bardziej wytrzymałe, niż syntetyczne i zapewniają większy komfort użytkowania. Ponadto są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Idealnie nadają się do prac monterskich, wykonywanych w trudniejszych warunkach jesienno - zimowych.

Tagi rękawice monterskie rękawice skórzane


Napisz komentarz