Nauka języka angielskiego online - jak wygląda?

Nauka języka angielskiego online - jak wygląda?

Nauka języka obcego znacznie poprawia naszą wartość na rynku pracy. Dodatkowo sprawne posługiwanie się językiem obcym otwiera nas na świat. Pozwala ciekawiej podróżować, nawiązywać kontakty z ludźmi z innego zakątka świata, a także szukać inspiracji do swoich przedsięwzięć poza Polską. Zdecydowanie, uczenie się wybranych języków jest bardzo ważne. Przoduje tutaj oczywiście język angielski. Mimo że angielski jest oceniany jako dość prosty do opanowania, to jednak sama nauka jest oczywiście żmudna, wymaga codziennego zaangażowania, czerpie z naszego portfela i oczywiście zajmuje nasz cenny czas. Istnieją na szczęście sposoby na to, aby opanować zdolność porozumiewania się po angielsku w stosunkowo prosty sposób. Odpowiedzią są lekcje online. 

Czy nauka angielskiego online jest skuteczna?

Nauka angielskiego online odbywa się w ściśle określonych godzinach. Jest to spotkanie lektora  z uczniami za pośrednictwem videokomunikatora. Lekcje są prowadzone w sposób bardzo zbliżony do tego, w jaki odbywałoby się to w sali pełnej kursantów. Wszyscy mogą zadawać pytania o nurtujące ich kwestie, muszą odpowiadać na pytania zadawane przez lektora. Wszyscy też są odpytywani z przerabianego materiału. Nauka angielskiego online z lektorem ma przewagę nad nauką online w aplikacji. Aplikacja nie motywuje nas tak bardzo jak nauczyciel, który wymaga i kieruje się określonym programem. Kurs angielskiego online przeprowadzany samodzielnie z aplikacją sprawia, że ćwiczymy tylko to, co jest dla nas proste, uciekamy przed wyzwaniami, a co najważniejsze: odchodzimy od żelaznej dyscypliny. 

Konwersacje online

Podczas kursu angielskiego, odbywanego online, kursanci mają szansę na żywe konwersacje z prowadzącym, co jest niezwykle istotne w procesie poznawania nowego języka. Nie da się uczyć języka wyłącznie w sposób bierny. Błędy popełniane podczas tworzenia wypowiedzi w języku angielskim są natychmiast korygowane przez nauczyciela, dzięki czemu kursanci otrzymują informacje zwrotne na temat swojej pracy nad nauką języka. Dzięki temu, że otrzymujemy potwierdzenie swoich umiejętności, nabieramy większej motywacji do dalszej nauki. Samodzielna nauka online nie jest już w tym względzie tak efektywna, bo nie zawsze potrafimy obiektywnie ocenić, w którym miejscu zrobiliśmy największy postęp, a gdzie powinien on być jednak większy. 

Podsumowując, nauka angielskiego przez internet zdaje się prostym rozwiązaniem dla osób zabieganych i tych, którzy cenią sobie swój czas. Zdecydowanie, jeśli jest to nauka przeprowadzana z lektorem, jej skuteczność może być prawie tak samo wysoka, jak nauka w trybie stacjonarnym.

Tagi język obcy nauka online angielski


Napisz komentarz