Dlaczego warto kupić drona?

Dlaczego warto kupić drona?

Moda na drony trwa w najlepsze i wcale nie wydaje się, by szybko miała przeminąć. Wprost przeciwnie, technologia ta jest stale rozwijana i niegdyś drogie modele dzisiaj szybko tanieją. Dlaczego warto kupić sobie drona? I dlaczego właśnie teraz?

Pierwotnie drony były wykorzystywane wyłącznie do celów wojskowych. Teraz urządzenie to ma bardzo szerokie spektrum zastosowań, od gaszenia pożarów, przez pomoc medyczną i aprowizacyjną na terenach dotkniętych głodem, aż po profesjonalne urządzenie do rejestracji obrazu wykorzystywane w coraz większej liczbie filmów i reklam.

Dron to jednak także świetny gadżet do zabawy i świetnie sprawdza się do prywatnych celów. Niekoniecznie musi służyć do zwykłej rozrywki, ale także może przysłużyć się do rozwoju naszych pasji, umiejętności, a nawet uatrakcyjnić nas na rynku pracy! Poniżej przedstawiamy powody, dla których warto zastanowić się nad zakupem drona.

1) Bo z dronem widzisz więcej

Dron to świetny gadżet do zabrania na wycieczkę. Możliwość wzniesienia się kilkadziesiąt metrów w górę i oglądania świata z wysoka jest naprawdę fenomenalna i bardzo wzbogaca doświadczenia z podróży. W ten sposób lepiej orientujemy się w topografii terenu i dostrzegamy szczegóły, których nie da się dostrzec z ziemi. Dron dostarcza więc zarówno walorów wrażeniowych, jak i edukacyjnych.

2) Bo z dronem możemy się wiele nauczyć

Jasne, profesjonalne drony do nagrywania obrazu to koszt wielu tysięcy złotych, a popularne modele dla początkujących oferują bardzo słabą jakość obrazu i małą stabilizację, przez co wiatr rzuca nimi na lewo i prawo. Z drugiej strony jednak nauka filmowania w przestworzach znacznie poszerza naszą wiedzę o filmowaniu w ogóle, o tym, jak łapać światło i odpowiednie kąty widzenia.

3) Bo to przyszłościowe

Niewinne z pozoru hobby bardzo często przeradza się u osób zainteresowanych dronami w poważny pomysł na siebie - wiele z nich dziś prowadzi studia filmowe i wypożyczalnie dronów, a zaczynało dość skromnie. Filmowanie dronami to temat na czasie - obecnie każdy już praktycznie chce mieć swoją reklamę lub film produktowy realizowany nowoczesnymi środkami. Wciąż jeszcze jest na rynku miejsce na nowych producentów i nabycie niezbędnego sprzętu lub choćby umiejętności latania dronem może w przyszłości w nieoczekiwany sposób okazać się niezłą inwestycją.

4) Bo to świetna zabawa

Ostatni punkt brzmi banalnie, ale to prawda - dron to po prostu świetne hobby, które możemy uprawiać na świeżym powietrzu, spotykać się z innymi amatorami tematu i wymieniać się różnymi opiniami. Żeby zacząć latać dronem nie potrzebujemy też dużego wkładu finansowego, bo najtańsze zabawki tego typu to inwestycja dosłownie kilkuset złotych. Jeśli więc zastanawiacie się od dłuższego czasu, czy warto dokonać takiego zakupu, odpowiedź brzmi - tak! Nawet jeśli szybko się tym znudzimy, sprzęt można zawsze odsprzedać. Z drugiej strony może będzie to dla nas początek czegoś większego?

Tagi Gadżety hobby dron


Napisz komentarz