Najlepsze sposoby na pozbycie się blizn po trądziku

Najlepsze sposoby na pozbycie się blizn po trądziku

Trądzik to powszechna choroba dermatologiczna, która polega na nadmiernej pracy gruczołów łojowych. Skutkuje różnymi rodzajami zmian skórnych, zlokalizowanymi zazwyczaj na twarzy i dekolcie. W przypadkach szczególnie zaostrzonego przebiegu lub niewłaściwej pielęgnacji, może pozostawić po sobie nieprzyjemną pamiątkę - tak zwane blizny potrądzikowe. W zależności od rodzaju, mogą to być wgniecenia, guzki lub pofałdowania o różnej gęstości i głębokości. Jest to problem wpływający na samoocenę wielu osób, jednak na szczęście istnieją skuteczne sposoby na zdecydowane poprawienie kondycji skóry.

Jak skutecznie usunąć blizny po trądziku?

Można wyszczególnić wiele różnych sposobów, jednak za najbardziej profesjonalną i efektywną metodę uważana jest mikrodermabrazja. Jej najpopularniejszą wersją jest mikrodermabrazja diamentowa. Jest to bezpieczny i bezinwazyjny zabieg, który polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Robi się to za pomocą narzędzia wyposażonego w głowicę diamentową. Ziarna używane w narzędziu dostosowane są do stopnia wrażliwości skóry - począwszy od najmniejszych, używanych w najdelikatniejszych partiach twarzy (okolice oczu), aż do ziaren średnich, używanych na przykład na szyi - wszystko dostosowane tak, aby zabieg był bezbolesny i komfortowy.

Jak to działa?

Sama metoda jest prosta - głowice ścierające usuwają kolejne warstwy naskórka, co pobudza organizm do intensywnej regeneracji komórek. Narzędzie skonstruowane jest tak, aby natychmiast zasysać martwy naskórek. Ważne jest, aby zabieg wykonać co około 3 tygodnie - 3-6 razy, ponieważ w takiej serii mikrodermabrazja wykazuje najlepsze efekty. Przez kilka dni po zabiegu warto pamiętać o stosowaniu kremów z filtrami UV - wiąże się to ze zwiększoną wrażliwością i przepuszczalnością regenerującej się skóry. Skutkuje to również zwiększonym wchłanianiem dobroczynnych substancji zawartych w kosmetykach.

Mikrodermabrazja - dla kogo?

Zabieg szczególnie poleca się osobom z cerą tłustą. Ponieważ efektem jest wygładzenie i oczyszczenie skóry, oraz przywrócenie jej prawidłowej elastyczności, mikrodermabrazja sprawdzi się zarówno w walce z trądzikiem jak i powodowanymi przez niego bliznami. Jest to też skuteczny sposób na przebarwienia po trądziku, a także inne dolegliwości - między innymi zaskórniki, łojotok, suchość lub wiotkość skóry, problemy związane z poparzeniami słonecznymi. Stanowi również dobrą metodę na nadanie swojej cerze młodszego wyglądu -  mikrodermabrazja pozwala na redukcję rozstępów i delikatnych zmarszczek.

Tagi trądzik dermatologia blizny potrądzikowe


Napisz komentarz