Dobrze dobrana dieta dla mężczyzny

Dobrze dobrana dieta dla mężczyzny

Praca przy komputerze, nieregularne posiłki, brak czasu na sport - w dzisiejszych czasach nie trudno o niezdrową sylwetkę. Nie tylko kobiety szukają już efektywnych sposobów na schudnięcie, coraz częściej także mężczyźni stosują rygorystyczne diety. Aby odżywiać się zdrowo nie musimy jednak być wobec siebie surowi - zastosowanie się do kilku prostych porad wystarczy, aby od razu zaobserwować efekty w naszym ciele.

Dieta dla mężczyzn - jak zacząć?

Przede wszystkim powinniśmy przyzwyczaić szybko nasz organizm do regularnych posiłków w ciągu dnia. Starajmy się stosować zasadę spożywania jedzenia 4-5 razy, ale w mniejszych porcjach. Zacznijmy od pożywnego śniadania, a skończmy na wczesnej kolacji. Posiłki urozmaicone w owoce i warzywa dadzą naszemu organizmowi zasoby witamin i błonnika. Na śniadanie możemy nauczyć się jeść owsiankę lub muesli ze świeżymi owocami, a do kanapek dodawać pomidory lub ogórki. Tu jednak trzeba uważać, ponieważ wiele osób ma problemy z trawieniem surowych warzyw i owoców. Jajecznica lub omlet są jednak zawsze wskazane na dobry początek dnia i jako ważny element naszej diety. Pamiętajmy też o regularnym nawadnianiu organizmu - powinniśmy spożywać dziennie około 1,5 litra wody.

Jaką dietę dobrać, aby schudnąć?

Jeśli chcemy szybko schudnąć, dobrym pomysłem jest udanie się do specjalisty, który rozpisze nam dietę dostosowaną do możliwości naszego ciała. Dzienna wartość energetyczna spożywanych posiłków dla zdrowego mężczyzny może się zamknąć w 2200 kcal. Dla otyłego mężczyzny powinno być to 1200-1400.

Ogólne zasady żywienia są niezmienne. Powinniśmy zamienić tłuste produkty na zdrowe białko: jajka, chude mięso, ryby i owoce morza, niskotłuszczowy nabiał. Nie powinniśmy też zapominać o ćwiczeniach fizycznych, zwłaszcza kardio. Obalmy od razu jednak miejski mit: brzuszki nie powodują chudnięcia, a jeśli nic innego nie robimy, mogą nawet dać efekt przeciwny do zamierzonego.

Dieta dla mężczyzn - czego unikać?

Truizmem jest powiedzenie, że nie powinniśmy częstować się fast foodem lub napojami gazowanymi. Zawierają one dużą ilość zbędnych cukrów i tłuszczy, które nie tylko sprawiają, że gorzej wyglądamy, ale też psują nasze samopoczucie i narażają nas na ryzyko groźnych chorób. Odstawmy także piwo - jeśli jesteśmy koneserami alkoholu, jest wiele trunków, które wręcz pomogą nam utrzymać zdrową sylwetkę, jeśli oczywiście nie będziemy ich nadużywać (np. wino). Spróbujmy też wprowadzić rygor, jeśli chodzi o częstowanie się słodyczami. Jeśli nasz organizm łaknie cukru, przekonajmy go do tego pochodzącego z owoców.

Najważniejszy jest umiar

Zachowanie zdrowego umiaru to naczelna zasada, która powinna nam przyświecać. Wiele poradników radzi całkowite i natychmiastowe przestawienie swoich przyzwyczajeń jako jedyną skuteczną metodę schudnięcia. Jest to co najmniej niewskazane, ponieważ organizm może zareagować w sposób nieprzewidziany. Gwałtowne zmiany żywienia zawsze powinniśmy konsultować ze specjalistą. Na krótką metę możemy natomiast spokojnie wprowadzić do swojego życia kilka zasad, z których najważniejsze to regularne, ale mniejsze posiłki około 5 razy dziennie, większa aktywność ruchowa i pożywne śniadanie wzbogacone w witaminy, błonnik i zdrowe białko.

Tagi


Napisz komentarz