Bandany i chusty zamiast maseczek ochronnych?

Bandany i chusty zamiast maseczek ochronnych?

Epidemia koronawirusa w gwałtowny sposób zmieniła nasz świat. Wprawdzie obostrzenia dotyczące pozostawania w domu zostały w ostatnich tygodniach znacznie poluzowane, jednak nadal obowiązuje nas zaostrzony reżim sanitarny, który ma ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby. Poza koniecznością dezynfekowania rąk i zachowywania nadal 2 metrów odległości od innych, w miejscach publicznych i na spacerach zobowiązani jesteśmy zakrywać usta i twarz, chroniąc w ten sposób innych przed możliwym zakażeniem, jeśli jesteśmy nieświadomymi nosicielami wirusa. Do zakrywania ust i nosa mogą służyć maseczki jedno- lub wielorazowe, ale możemy również użyć do tego celu zastosować bandany i chusty dostępne w sklepie internetowym: https://motozloty.com/chusty-bandany-c-50.html

Dlaczego warto zdecydować się na bandanę lub chustę zamiast maseczki? Są one wykonane z naturalnych materiałów bawełnianych, co pozwala na ich szybkie wypranie oraz wyprasowanie po użyciu. Pamiętajmy, że tak naprawdę zakrycie twarzy dowolnym materiałem jest bezpieczne tylko przez 30 minut, po których powinniśmy zmienić zabezpieczenie. Mogą na nim bowiem osadzać się bakterie i zanieczyszczenia, które w podwyższonej temperaturze stają się groźne dla nas samych. Wybierając się więc na dłuższy spacer, warto zabrać ze sobą kilka okryć na zmianę, dzięki czemu unikniemy dodatkowych problemów zdrowotnych.

Chusty i bandany dostępne w naszej ofercie to poza tym zdecydowanie dużo ciekawszy element stylizacji pandemicznych niż zwykłe maseczki, które w dodatku wykonane są często z materiałów drażniących skórę. Dla wielu osób, które mają problemy z oddychaniem przez maseczki, dużo lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie chusty, bandany, arafatki czy komina wykonanego z przyjemnej w dotyku bawełny, które jest jednym z najbezpieczniejszych włókien. Stosowana w ubraniach dla dzieci czy pościeli, bawełna ma bowiem właściwości pochłaniania nadmiaru wilgoci i termoregulacji, dzięki czemu nie naraża naszej skóry na dodatkowe podrażnienia. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty i wybrania chust oraz bandanek w odpowiadających Państwu wzorach.

Tagi koronawirus bandany chusty maski ochronne covid


Napisz komentarz